Firefox - posouvání Internetu kupředu

25. října 2006 v 3:10 | Petr Tomeš |  Internet
Od Mitchell Baker, výkonné ředitelky
24. října 2006
Mozilla Firefox 2 je důležitý krok směrem k ještě důležitějšímu cíli: dělat Internet lepším místem pro každého z nás pro zkušenosti našeho života online. Firefox 2 je výsledek mezinárodní komunity lidí společně seskupených pod Mozilla Foundation - neziskovou, veřejně prospěšnou organizací oddanou vylepšování internetové zkušenosti každého z nás.
Je mnoho věcí, které dělají Firefox vzrušujícím. Některé z těchto věcí jsou jasně viditelné v produktu, jiné téměř nejsou tak zřejmé.
Firefox je vzrušující, protože poskytuje lidem nejlepší možnou zkušenost, kterou dnes mohou mít online. To je pravda především proto, že to vždy bylo charakteristickým znakem Mozilla Firefoxu -- snadné používání, výkon, bezpečnost, soukromý, elegance návrhu a respekt k uživateli. Je to pravda v řadě důvtipných funkcí, které lidé nezaznamenají přímo a nemusí být dokonce vědomě zjištěny. Je to pravda v jedinečné schopnosti každého uživatelepřizpůsobit si Firefox snadnými, pohodlnými způsoby. A Firefox je lepší zkušenost pro ještě více lidí - desítky milionů lidí se dnes spoléhají na Firefox a více lidí objevuje Firefox každý den.
Firefox je vzrušující, protože dělá více bez "přehlcení vlastnostmi."
Firefox nabízí komplexnější schopnosti, zatímco udržuje lidskou zkušenost usměrněnou a intuitivní. Toho je skutečně, skutečně obtížné dosáhnout. Tlak na přidávání nových vlastností, aby prostě bylo možné ukázat na nové věci, je ohromný. Je snadné vymyslit si pompézní nové vlastnosti. Je těžké přinést nesmírnou komplexnost Internetu do nástroje, který je elegantní, výkonný a zábavný na používání.
Firefox 2 každému z nás usnadňuje shromažďovat správné informace, které nás zajímají, a snadněji vidět, když se tyinformace mění. Například vylepšené vyhledávací služby ve Firefoxu poskytují více informací o našem konkrétním vyhledávacím dotazu dokonce přitom, jak je zadáváme. Aktuálnízáložky poskytují více informací o změnách v blozích a jiných kanálech RSS. Živé titulky poskytují aktualizace webových stránek v reálném čase.
Firefox je vzrušující, protože ho vytváří globální komunita lidí.
Někteří jsou placeni pomocí Mozilla Foundation nebo jiných organizací, aby na Firefoxu pracovali. Desetitisíce dalších lidí sezúčastňují jako dobrovolníci, aby vytvářeli Firefox a dělali Internet lepším místem. Tato komunita lidí úzce spolupracuje v organizované podobě na některých oblastech jako je přípravavydání Firefoxu v mnoha jazycích -- Firefox 2 je dnes vydán v 37 jazycích. To je obrovský výkon a jeden z těch, které by nebyly možné bez vazby na naši úžasnou komunitu lokalizátorů. V jiných oblastech komunita sdílí nápady a pracuje volnějším způsobem na vylepšování Firefoxu a Internetu.
Firefox je vzrušující, protože vede odvětví.
Firefox vede obrození vývoje prohlížečů a vylepšení zkušenostiuživatelů Internetu. Významní komerční hráči - ve skutečnosti titáni v odvětví - nyní investují do prohlížecího softwaru. A Firefox je nadále vede. Vývojářská komunita a ta kolem rozšíření obklopuje Firefox inovacemi. Ekosystém Firefoxu exploduje novými nápady a novými možnostmi, která Internet udělají ještě zajímavějším místem. Firefox ukazuje, že Mozilla může vydávat výborný software a může vylepšovat náš život online.
Dnešní vydání Firefoxu 2 je důležitým krokem. Ještě nejsme hotovi. Zbývá udělat hodně práce, aby byl život online ještě pohodlnější, bezpečnější a zajímavější.
Život online s Firefoxem se celou dobu se zlepšuje.
Upozornění: Jedná se o překlad tiskové zprávy Mozilla Corporation prezentující stanoviska její výkonné ředitelky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nn nn | 7. prosince 2006 v 18:25 | Reagovat

firefox je mrdka pro lamy, ten zkurvenej zpicenej shit defaultne uklada stazene soubory na "desktop", srac, kterej kokot to tak dojebal ?

2 jj jj | 2. června 2007 v 18:17 | Reagovat

rotflmao

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama