W3C nemůže za chaos v box modelech CSS

12. února 2006 v 21:41 | Petr Tomeš |  Internet
Webylon na stránce V kaskádovém ringu uvádí: "... Vznikla tak kuriózní situace. Na jedné straně Explorer s okrajovým box modelem. Na straně druhé zbytek světa s obsahovým box modelem. Smutné na tom je, že za tento chaos nese plnou zodpovědnost konsorcium. Majoritní i minoritní prohlížeče se chovaly logicky a předvídatelně."
Na chybné implementaci box modelu v Internet Exploreru (IE) 4.0 vydaném říjnu 1997 a opravené až v IE 6.0 vydaném 25.10.2001 není nic logického ani předvídatelného, protože box model byl součástí návrhu specifikace CSS1 již od 22.12.1995 a součástí konečného doporučení specifikace CSS1 od 17.12.1996.
"Webmaster si nyní musí pamatovat, že šířka není šířkou, tedy vlastně je, respektive není, ale taky je. Takto zmatený člověk si pak kupuje malé boty a nikam se nevejdoucí nábytek."
Webmaster si nepotřebuje pamatovat žádné matoucí poučky. Stačí, aby se podíval na to, co je ve specifikaci CSS již více než 10 let, co stále platí (a bude platit) a co správně funguje ve všech významných zobrazovacích technologiích prohlížečů téměř všech uživatelů webu s výjimkou mizejícího počtu uživatelů některých starších prohlížečů, které ten chaos způsobily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Screamer Screamer | E-mail | 30. listopadu 2007 v 16:00 | Reagovat

me osobne prijde logictejsi IE box model a pak navic, kdyz je mozne mit oba modely zaroven tak proc ne? dyt je to nejlepsi volba, pro blizsi informace me samozrejme kontaktuje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama