Kritická bezpečnostní chyba Windows, čas běží proti Microsoftu...

28. prosince 2005 v 20:34 | Petr Tomeš
Internetová média dnes informují o extrémně kritické bezpečnostní chybě v operačním systému Microsoft Windows, která může být v postiženém systému zneužita. Microsoft dosud nevydal žádné oficiální stanovisko.

Související odkazy

Pro dokreslení situace uvádím krátké citace související s bezpečnostní politikou Microsoftu, resp. s její prezentací v odborných médiích. Uvedená stanoviska pomocí doplněných odkazů konfrontuji s realitou.
PC World Security, 12/2005-2/2006, článek Microsoft je úspěšný, str. 45:

RNDr. Jana Pelikánová, šéfredaktorka:
"Microsoft vydává jednou za měsíc záplaty, z nichž některé jsou označovány jako kritické. Nebylo by lepší je označovat jinak? Pokud je něco kritického, tak snad nemá smysl čekat celý měsíc, než bude chyba odstraněna."

Ladislav Šolc, systémový inženýr pro oblast bezpečnosti ve firmě Microsoft ČR a SR:
"V tom s vámi nemohu souhlasit. Dojde-li k tomu, že se vyskytne vážný problém, který by měl významný dopad na zabezpečení, a jde o kritickou chybu, potom vydává společnost Microsoft bezpečnostní bulletiny mimo pravidelnou periodu. Záplata je ke stažení na webu okamžitě, jakmile je vytvořena a otestována.
...
Pro nepravidelné informace, informace s předstihem a podrobnější popis problémů je možné hledat informace na následujících stránkách: http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/notify.mspx"
RNDr. Jana Pelikánová, šéfredaktorka:
"I z Microsoftu často zaznívají hlasy, že nebýt Internet Exploreru, bylo by to s bezpečností výrazně lepší. Proč se Microsoft snažil něco, co ostatní používají jako samostatnou aplikaci, tak tvrdošíjně protlačit jako součást operačního systému? Chyby v IE mnohdy zasahují i vlastní operační systém."

Ladislav Šolc, systémový inženýr pro oblast bezpečnosti ve firmě Microsoft ČR a SR:
"Microsoft je úspěšný právě díky tomu, že nekopíruje to, co dělají ostatní. Z tohoto důvodu může být v řadě oblastí na vedoucí pozici..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama